ˇ Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Download
Forum
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
Rozkład jazdy
Historia
Ogłoszenia
Ośrodek zdrowia
O mnie
FusionTube

ˇ Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 117
Najnowszy użytkownik: Bozydar

ˇ Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Kilka pytań
Bezpłatna pomoc dla ...
Zwiększenie prędkośc...
Maszt GSM w Świętosz...
wybory 2014
Najciekawsze tematy
Masz pomysł na co... [42]
Kilka pytań [15]
Maszt GSM w Święt... [12]
Dyskusja na temat... [7]
Zwiększenie prędk... [5]

ˇ Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

ˇ Moje drugie pięć groszy...

ˇ Moje pięć groszy...

ˇ Wyprawy odkrywców

ˇ Wywiady specjalnie dla swietoszow.pl

ˇ Świętoszowskie inspiracje...

ˇ Dodaj swoje zdjęcie

Powitanie


W Świętoszowie upamiętniono pomnikiem trudną historię wojenną
W Świętoszowie odsłonięto pomnik ku czci zamęczonych i zamordowanych jeńców w obozach niemieckich i radzieckich w tej miejscowości w latach 1914 – 1954. - Nigdy więcej wojny, nigdy więcej pogardy dla człowieka, nigdy... - mówił Andrzej Jakubczyk ze Stowarzyszenia Historycznego Świętoszów, które zrealizowało długo oczekiwany projekt... .

www.wdolnymslasku.pl>>>
Odsłonięcie pomnika.
W dniu 24 września o godz. 12.00, nastąpiło odsłonięcie pomnika ku czci zamęczonych i zamordowanych w obozach niemieckich i radzieckich w Świętoszowie w latach 1914 - 1954. Projekt zrealizowało STOWARZYSZENIE HISTORYCZNE ŚWIĘTOSZÓW. Na uroczystość przybyli: starosta bolesławiecki Dariusz Kwaśniewski, wójt Gminy Osiecznica Waldemar Nalazek oraz....

galeria zdjęć>>>
Świętoszów - historia miejscowości.
Niemal 20 lat temu pierwsi polscy mieszkańcy przyjechali do Świętoszowa, garnizonowego miasteczka nad Kwisą, w Borach Dolnośląskich, które nie istniało na żadnych mapach. Posłuchaj wypowiedzi mieszkańców.

więcej>>>
Budowa pomnika ku czci jeńców 1914-1954
W dniu 24 września o godz. 12.00, nastąpi odsłonięcie pomnika ku czci zamęczonych i zamordowanych w obozach niemieckich i radzieckich w Świętoszowie w latach 1914 - 1954. Projekt realizowany przez STOWARZYSZENIE HISTORYCZNE ŚWIĘTOSZÓW.
Autor projektu: Andrzej Jakubczyk.
Więcej informacji: tel. kom 695 467 151


więcej>>>
Festyn Wakacyjny w Ławszowej.
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH I RADA SOŁECKA W ŁAWSZOWEJ ZAPRASZA NA FESTYN WAKACYJNY W DNIU 12 LIPCA 2014r. OD GODZ. 17 -ej W SALI ŚWIETLICY GOSIR W ŁAWSZOWEJ.

ZAPRASZAMY
Walne Zebranie Członków SHŚ.
W dniu 18.06.2014r. o godz.18.00 w klubie wojskowym, odbędzie się Walne Zebranie Członków STOWARZYSZENIA HISTORYCZNEGO ŚWIĘTOSZÓW. Temat spotkania - sprawozdanie z działalności za rok 2013. Sprawy bieżące.

ZAPRASZAM!!!
II PÓŁMARATON ŚWIĘTOSZOWSKI I FESTYN CHARYTATYWNY 24 MAJA 2014r.
W dniu 24 maja 2014 w Świętoszowie odbył się po raz trzeci Festyn Charytatywny "Bawię się i pomagam"- Dni Świętoszowa oraz II Półmaraton Świętoszowski. Głównym organizatorem było STOWARZYSZENIE HISTORYCZNE ŚWIĘTOSZÓW. Na starcie półmaratonu stanęło 62 zawodników. Gośćmi specjalnymi byli: Starosta Bolesławiecki Dariusz Kwaśniewski, Wicestarosta Bolesławiecki Stanisław Chwojnicki, Członek Zarządu Powiatu Jan Kozak, Wójt Gminy Osiecznica Waldemar Nalazek i z ramienia 10BKPanc mjr. Jacek Gaszak. Mimo niekorzystnej aury impreza odbyła się. 24 maja kwestowaliśmy dla Magdalenki Więcław ze Świętoszowa i Kacpra Gwaj z Ławszowej. W sumie z samych puszek kwestarskich 1664,15zł i sprzedaży cegiełek zebraliśmy kwotę 65,00zł.

galeria zdjęć>>>

Już nowe zdjęcia...


Home | Artykuły | Download | Forum | Kontakt