ˇ Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Download
Forum
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
Rozkład jazdy
Historia
Ogłoszenia
Ośrodek zdrowia
Stowarzyszenie
FusionTube

ˇ Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 155
Najnowszy użytkownik: edoledih

ˇ Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Spotkanie Labradorów...
Turniej tenisa ziemnego
Dyskusja na temat ba...
Dom do wynajęcia
Projektowanie stron www
Najciekawsze tematy
Masz pomysł na co... [42]
Maszt GSM w Święt... [17]
Kilka pytań [15]
Dyskusja na temat... [8]
Zwiększenie prędk... [5]

ˇ Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

ˇ Moje drugie pięć groszy...

ˇ Moje pięć groszy...

ˇ Wyprawy odkrywców

ˇ Wywiady specjalnie dla swietoszow.pl

ˇ Świętoszowskie inspiracje...

ˇ Dodaj swoje zdjęcie

Zajęcia dla dzieci


Święto Pieczonego Ziemniaka 2015


Strategii Rozwoju Gminy Osiecznica na lata 2015-2022
Szanowni Państwo

Fundacja Bory Dolnośląskie w imieniu Wójta Gminy Osiecznicy informuje, że rozpoczęły się prace nad tworzeniem Strategii Rozwoju Gminy Osiecznica na lata 2015-2022. Strategia jest dokumentem określającym główny kierunek i priorytety rozwoju społeczno-gospodarczego gminy. Dokument ten jest niezbędny między innymi przy pozyskiwaniu środków zewnętrznych (krajowych, Unii Europejskiej i innych).

Prace nad w/w dokumentem prowadzone są z założeniem, że mieszkańcy będą aktywnie uczestniczyć w jego tworzeniu, dzięki temu możliwe będzie określenie wspólnej wizji i celów dla Gminy Osiecznica na nadchodzące lata.

W związku z tym zapraszamy do włączenia się w proces budowy strategii dla Gminy Osiecznica:

przedstawicieli jednostek organizacyjnych gminy,
przedstawicieli organizacji pozarządowych,
przedstawicieli przedsiębiorców,
lokalnych liderów,
mieszkańców

Pierwsze spotkanie konsultacyjne odbędzie się w dniu 9 września 2015 r. (środa) w godzinach 10:00 - 13:00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Osiecznicy przy ul. Lubańskiej 29b.

Jednocześnie zachęcamy do wypełniania ankiet zamieszczonych na stronie Urzędu Gminy w Osiecznicy http://www.osiecznica.bip.net.pl/?a=5590 i dostępnych w sekretariacie oraz w pokoju nr 5 w/w instytucji.

Osobą do kontaktu jest

. Ze strony Urzędu Gminy: P. Anna Warężak tel. 75 731 21 07 w. 32

. Ze strony Fundacji Bory Dolnośląskie - P. Urszula Antończyk tel. 692 848 419; P. Mariusz Leszczyński tel. 607 186 937.

Liczymy na Państwa udział i zaangażowanie.
Questing Świętoszów
Dziś pomogliśmy Sołectwu Świętoszów w prowadzeniu zajęć wakacyjnych dla dzieci. Zabraliśmy dzieciaki na wycieczkę po Świętoszowie, wykorzystując przygotowany przez Stowarzyszenie tekst questingu historycznego. Questing to zabawa łącząca elementy harcerskich podchodów i gier terenowych, które kończą się zdobyciem skarbu. Mimo tego że zadania nie należały do najłatwiejszych, maluchy poradziły sobie świetnie i odgadły hasło, a tym samym zdobyły skarb.

więcej
https://www.facebook.com/stowarzyszenieswietoszow/photos/pcb.480760238768693/480759868768730/?type=1&theater
Festyn Rodzinny w Łozach
Rady Sołeckie wsi Łozy i Świętoszów wraz z Sołtysami Serdecznie zapraszają na Festyn rodzinny w Łozach połączony z Dniem Dziecka

ROZPOCZĘCIE FESTYNU 25-07-2015 godz. 15.00 BOISKO SPORTOWE

15:00 Darmowe zjeżdżalnie dla dzieci
16:00 Turniej piłki plażowej
(z nagrodami za pierwsze miejsca w przedziałach wiekowych)
20:00 zabawa taneczna plenerowa
(do białego rana)

DODATKOWE ATRAKCJE
- stoisko z zabawkami
- wata cukrowa
- przejażdżki bryczką
- bogaty bufet
- stoisko promocyjne Lasów Państwowych
- darmowa grochówka i " coś z lasu "

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY
SPOTKANIE WIEJSKIE
W czwartek, 25 czerwca odbyło się spotkanie wiejskie, które zostało zorganizowane przez Sołectwo w Świętoszowie. Jako pierwszy zabrał głos Wójt Gminy Osiecznica i zapoznał zebranych z następującymi planami inwestycyjnymi w naszej miejscowości: rozbudowa oczyszczalni ścieków, przebudowa dróg wewnętrznych, budowa świetlicy (Centrum Aktywności Społecznej), oświetlenie ulic oraz wieża dla telefonii komórkowej. Dowiedzieliśmy się także, że w okresie wakacji (1.07.-30.09) zwiększy się ilość wywozów tworzyw sztucznych. Następnie zabrał głos inspektor budowlany pan Damian ILCZUK, który podał podstawowe informacje dotyczące budowy świetlicy. Nasz nowy ośrodek będzie zajmował powierzchnię 370 m kw. i oprócz pomieszczeń towarzyszących, będzie posiadał dużą salę – 200 m kw. oraz mniejszą salę o powierzchni 40 m kw. Termin budowy jest uzależniony od terminu pozyskania środków finansowych przez gminę.
Następnie mieszkańcy zadawali pytania. Na prośbę pani Siemianowskiej, pan Nalazek opowiedział o budowanej w Osiecznicy Sali Ślubów. Pani Rybicka zapytała o miejsca grillowe w naszej miejscowości.
Taka inwestycja jest zaplanowana przy boisku, ale termin powstania jest uzależniony od uzyskania przez gminę środków unijnych. Mieszkańcy skorzystali z obecności Radnego Powiatu Bolesławieckiego pana Jana Kozaka i zapytali o drogę do Bolesławca tuż za mostem. Obecnie pobocza są oczyszczane z krzaków i jeśli starostwo pozyska środki, to nastąpi zrywka pobocza.
Jeden z mieszkańców zwrócił uwagę gości z Osiecznicy na znak ograniczenia prędkości do 60 km/h tuż za mostem przy przejeździe ścieżki rowerowej, który został zamontowany bez znaku odwołania. Panowie obiecali, że wkrótce taki znak się pojawi.
Podano też termin wywózki śmieci wielko gabarytowych i wywózki śmieci elektronicznych – wrzesień.
Jako kolejny wystąpił Sołtys Świętoszowa. Pan Juryta wyświetlił zdjęcia przedstawiające, jak mieszkańcy Świętoszowa wyrzucają śmieci nad Kwisę w Łozach. Sołtys zaapelował do obecnych o porządek, godne zachowanie i uszanowanie terenów zielonych. Przypomniał też o karach, jakie grożą za wyrzucanie śmieci w miejscach niedozwolonych.
Panie z Rady Sołeckiej przedstawiły propozycje dla dzieci spędzających wakacje w Świętoszowie. Nasze Sołectwo pierwszy raz postanowiło zorganizować zajęcia dla dzieci podczas wakacji. Przedsięwzięcie to będzie finansowane przez GOSiR w Osiecznicy.
Wakacje w Gminie Osiecznica


Home | Artykuły | Download | Forum | Kontakt