ˇ Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Download
Forum
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
Rozkład jazdy
Historia
Ogłoszenia
Ośrodek zdrowia
Stowarzyszenie
FusionTube

ˇ Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 151
Najnowszy użytkownik: adus23

ˇ Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Dyskusja na temat ba...
Dom do wynajęcia
Projektowanie stron www
Maszt GSM w Świętosz...
Bezpłatna pomoc dla ...
Najciekawsze tematy
Masz pomysł na co... [42]
Maszt GSM w Święt... [17]
Kilka pytań [15]
Dyskusja na temat... [8]
Zwiększenie prędk... [5]

ˇ Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

ˇ Moje drugie pięć groszy...

ˇ Moje pięć groszy...

ˇ Wyprawy odkrywców

ˇ Wywiady specjalnie dla swietoszow.pl

ˇ Świętoszowskie inspiracje...

ˇ Dodaj swoje zdjęcie

Questing Świętoszów
Dziś pomogliśmy Sołectwu Świętoszów w prowadzeniu zajęć wakacyjnych dla dzieci. Zabraliśmy dzieciaki na wycieczkę po Świętoszowie, wykorzystując przygotowany przez Stowarzyszenie tekst questingu historycznego. Questing to zabawa łącząca elementy harcerskich podchodów i gier terenowych, które kończą się zdobyciem skarbu. Mimo tego że zadania nie należały do najłatwiejszych, maluchy poradziły sobie świetnie i odgadły hasło, a tym samym zdobyły skarb.

więcej
https://www.facebook.com/stowarzyszenieswietoszow/photos/pcb.480760238768693/480759868768730/?type=1&theater
Festyn Rodzinny w Łozach
Rady Sołeckie wsi Łozy i Świętoszów wraz z Sołtysami Serdecznie zapraszają na Festyn rodzinny w Łozach połączony z Dniem Dziecka

ROZPOCZĘCIE FESTYNU 25-07-2015 godz. 15.00 BOISKO SPORTOWE

15:00 Darmowe zjeżdżalnie dla dzieci
16:00 Turniej piłki plażowej
(z nagrodami za pierwsze miejsca w przedziałach wiekowych)
20:00 zabawa taneczna plenerowa
(do białego rana)

DODATKOWE ATRAKCJE
- stoisko z zabawkami
- wata cukrowa
- przejażdżki bryczką
- bogaty bufet
- stoisko promocyjne Lasów Państwowych
- darmowa grochówka i " coś z lasu "

SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY
SPOTKANIE WIEJSKIE
W czwartek, 25 czerwca odbyło się spotkanie wiejskie, które zostało zorganizowane przez Sołectwo w Świętoszowie. Jako pierwszy zabrał głos Wójt Gminy Osiecznica i zapoznał zebranych z następującymi planami inwestycyjnymi w naszej miejscowości: rozbudowa oczyszczalni ścieków, przebudowa dróg wewnętrznych, budowa świetlicy (Centrum Aktywności Społecznej), oświetlenie ulic oraz wieża dla telefonii komórkowej. Dowiedzieliśmy się także, że w okresie wakacji (1.07.-30.09) zwiększy się ilość wywozów tworzyw sztucznych. Następnie zabrał głos inspektor budowlany pan Damian ILCZUK, który podał podstawowe informacje dotyczące budowy świetlicy. Nasz nowy ośrodek będzie zajmował powierzchnię 370 m kw. i oprócz pomieszczeń towarzyszących, będzie posiadał dużą salę – 200 m kw. oraz mniejszą salę o powierzchni 40 m kw. Termin budowy jest uzależniony od terminu pozyskania środków finansowych przez gminę.
Następnie mieszkańcy zadawali pytania. Na prośbę pani Siemianowskiej, pan Nalazek opowiedział o budowanej w Osiecznicy Sali Ślubów. Pani Rybicka zapytała o miejsca grillowe w naszej miejscowości.
Taka inwestycja jest zaplanowana przy boisku, ale termin powstania jest uzależniony od uzyskania przez gminę środków unijnych. Mieszkańcy skorzystali z obecności Radnego Powiatu Bolesławieckiego pana Jana Kozaka i zapytali o drogę do Bolesławca tuż za mostem. Obecnie pobocza są oczyszczane z krzaków i jeśli starostwo pozyska środki, to nastąpi zrywka pobocza.
Jeden z mieszkańców zwrócił uwagę gości z Osiecznicy na znak ograniczenia prędkości do 60 km/h tuż za mostem przy przejeździe ścieżki rowerowej, który został zamontowany bez znaku odwołania. Panowie obiecali, że wkrótce taki znak się pojawi.
Podano też termin wywózki śmieci wielko gabarytowych i wywózki śmieci elektronicznych – wrzesień.
Jako kolejny wystąpił Sołtys Świętoszowa. Pan Juryta wyświetlił zdjęcia przedstawiające, jak mieszkańcy Świętoszowa wyrzucają śmieci nad Kwisę w Łozach. Sołtys zaapelował do obecnych o porządek, godne zachowanie i uszanowanie terenów zielonych. Przypomniał też o karach, jakie grożą za wyrzucanie śmieci w miejscach niedozwolonych.
Panie z Rady Sołeckiej przedstawiły propozycje dla dzieci spędzających wakacje w Świętoszowie. Nasze Sołectwo pierwszy raz postanowiło zorganizować zajęcia dla dzieci podczas wakacji. Przedsięwzięcie to będzie finansowane przez GOSiR w Osiecznicy.
Wakacje w Gminie Osiecznica


Dni Gminy Osiecznica

Rozliczenie zbiórki publicznej
W dniu 23 maja 2015 roku podczas Festynu Charytatywnego „Bawię się i pomagam- Dni Świętoszowa” przeprowadzono zbiórkę publiczną i zebrano łącznie 3335,97 zł.
Następnego dnia na konto SHŚ wpłynęło 600 zł od darczyńców, co w sumie dało kwotę 3935,97zł.
Całą sumę rozdysponowano następująco:
1. Wykupiono pobyt na koloniach letnich dla 5 dzieci w Ośrodku Jaroszowiec w Łazach. Cena 3900 zł. Kolonie organizuje Biuro Podróży Poltur.
Dzieci wyjechały 27 czerwca z Nowego Miasteczka. Do miejsca zbiórki nieodpłatnie zawiózł dzieci Radny Gminy Osiecznica z naszej miejscowości pan Mariusz Kowalski. W imieniu Rodziców bardzo dziękujemy.
2. Wykupiono pobyt na koloniach letnich dla 1 dziecka w Ustce. Cena 500 zł (w tym 35,97 zł ze zbiórki publicznej, pozostała kwota 464,03 zł pochodzi ze środków Stowarzyszenia). Kolonie organizowane są przez Caritas.
Życzymy Dzieciom udanych wakacji.
INFORMACJE DLA MIESZKAŃCÓW ŚWIĘTOSZOWA
APEL DO MIESZKAŃCÓW W SPRAWIE UTRZYMYWANIA ZWIERZĄT DOMOWYCH
czytaj więcej>>>

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY OSIECZNICA dotycząca utrzymywania zwierząt domowych
czytaj więcej>>>

OGŁOSZENIE WÓJTA GMINY OSIECZNICA
czytaj więcej>>>

WYKAZ o przeznaczenie nieruchomości do sprzedaży
czytaj więcej>>>

Home | Artykuły | Download | Forum | Kontakt