ˇ Nawigacja
Strona główna
Artykuły
Download
Forum
Linki
Kontakt
Galeria zdjęć
Szukaj
Rozkład jazdy
Historia
Ogłoszenia
Ośrodek zdrowia
Stowarzyszenie
FusionTube

ˇ Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 1
pol_ka

Łącznie użytkowników: 1,107
Najnowszy użytkownik: ipumotyvo

ˇ Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Potencja
sklep zoologiczny
Zwiększenie prędkośc...
Wspólne bieganie w g...
Projektowanie stron www
Najciekawsze tematy
Masz pomysł na co... [42]
Maszt GSM w Święt... [17]
Kilka pytań [15]
Dyskusja na temat... [9]
Zwiększenie prędk... [5]

ˇ Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

ˇ Moje drugie pięć groszy...

ˇ Moje pięć groszy...

ˇ Wyprawy odkrywców

ˇ Wywiady specjalnie dla swietoszow.pl

ˇ Świętoszowskie inspiracje...

ˇ Dodaj swoje zdjęcie

Zobacz temat
 Drukuj temat
protest lekarzy i apteka w Świętoszowie
Zielona74
W Świętoszowie już można odczuć protest lekarzy. Receptę dla dziecka ze słynną pieczątką "refundacja do decyzji NFZ" wystawił mi jeden z lekarzy - pediatra w naszej przychodni. gdy zapytałam czy będzie problem z receptą lekarz stwierdził, że na dzieci wszystkie leki są refundowane. Ale nie było tak optymistycznie - w aptece w Świętoszowie zażądano ode mnie zaświadczenia o ubezpieczeniu dziecka. Oczywiście nie byłam przygotowana na taką sytuację, tak jak inne osoby w kolejce. Posiadam zaświadczenie o własnym ubezpieczeniu bo tu faktycznie ONI nie muszą mi wierzyć (mowa o lekarzu i aptekarzu) ale zaświadczenie o ubezpieczeniu dziecka to chyba przesadna zapobiegliwość aptekarza. Wszystkie dzieci do 18 roku życia są chyba objęte ubezpieczeniem więc w jakim celu to zaświadczenie i kto ma wydać takie zaświadczenie w przypadku dziecka?

Zweryfikowałam informacje na temat problemu recept i faktycznie lekarz miał rację - w przypadku dzieci farmaceuta ma obowiązek zastosować obowiązującą zniżkę na lek. Ale w Świętoszowie Pani w aptece odpowiada że nie jest właścicielem apteki i nie może decydować.Sad Kilka osób w kolejce było szczerze zdziwionych ale z chorym dzieckiem nie szuka się innej apteki tylko płaci i nie dyskutuje. Zapłaciłam za lek 100%.

W sprawie protestu lekarzy wypowiedziała się Rzeczniczka Praw Pacjenta, Krystyna Barbara Kozłowska - radzi, by wszelkie przypadki nieprawidłowości zgłaszać pod bezpłatnym numerem infolinii (tel. 800 190 590).

Radzi także aby szukać bardziej "ludzkich" farmaceutów zanim zdecydujemy się zostawić swoje pieniądze w aptece.

madziarena22
nie od dziś wiadomo ze takie ubezpieczenie powinno się posiadać nawet jak idzie się z dzieckiem do szpitala czy na pogotowie.
większość tutaj jest zatrudniona w jw i ma zgłoszone dzieci porostu trzeba wybrać z pracy takie zaświadczenie

Zielona74
A co z osobami bezrobotnymi? Skąd wziąć zaświadczenie o ubezpieczeniu dziecka? Zgadzam się, że w przypadku osób dorosłych posiadanie zaświadczenia jest uzasadnione ale w przypadku osób niepełnoletnich jest to zbędna nadgorliwość farmaceutów.

Martencja5
Nasi lekarze to po prostu tragedia Sad

mieszkankaEM
lekarze lekarzami ale nie od dziś wiadomo, że ważną kartkę z ubezpieczeniem zawsze trzeba mieć przy sobie.
Osoby bezrobotne zapewne są na ubezpieczeniach mężów więc to nie problem zadzwonić i za dzień dwa odebrać mężowi kartkę, a gdy męża nie ma to Panie wysyłają pocztą.

Paptus
...moim zdaniem >> LEKARZY mamy porzadnych...pomimo że nie jestem zwolennikiem ich usług i rzadko z nich korzystam....to jednak POLECAM>>>Lekarze w Świętoszów POZ to ....ELITA wśród lekarzy<<<<<<

http://battlefield.play4free.com/en/
Przejdź do forum:

Home | Artykuły | Download | Forum | Kontakt